KREDYT TECHNOLOGICZNY
Inwestuj w innowacje z dopłatą do 60% wartości kredytu
Jeśli jesteś przedsiębiorcą, który pragnie zwiększyć innowacyjność swojego przedsiębiorstwa, ale brakuje Ci na to odpowiednich środków finansowych, kredyt technologiczny może być idealnym rozwiązaniem dla Ciebie. Dzięki niemu będziesz mógł zainwestować w najnowsze technologie, nowoczesne maszyny i urządzenia, a także przeszkolić swoich pracowników w zakresie wykorzystania nowych narzędzi i rozwiązań technologicznych. Co więcej, będziesz mógł uzyskać dotację w formie premii technologicznej, która może pokryć nawet 60% kosztów kwalifikowanych Twojego projektu.
Kredyt technologiczny
Inwestycja technologiczna
Inwestycja technologiczna polega na wdrożeniu rozwiązania technologicznego, które nie występowało wcześniej w przedsiębiorstwie i prowadzi do wytworzenia nowych lub znacząco ulepszonych produktów, usług lub procesów
Nowa lub znacząco ulepszona technologia są to zmiany w stosowanych dotychczas metodach wytwarzania produktów i zmiany w sposobie docierania z produktem do odbiorców. Metody mogą polegać na wdrażaniu zmian w urządzeniach, organizacji całej produkcji lub obu jednocześnie.


Kredyt technologiczny - dla kogo?
Kto może skorzystać z Kredytu technologicznego?
Z Kredytu technologicznego mogą skorzystać podmioty gospodarcze prowadzące działalność gospodarczą na terytorium Polski, spełniające kryteria mikro, małego lub średniego przedsiębiorcy oraz posiadające zdolność kredytową.
Kredyt technologiczny - dotacja BGK
Ile wynosi dotacja od BGK
Wysokość dotacji uzależniona jest od statusu przedsiębiorstwa oraz lokalizacji inwestycji. Dla województwa kujawsko-pomorskiego, wysokość dopłat w postaci premii technologicznej wynosi:
- 60% – dla mikro i małych przedsiębiorstw
- 50% – dla średnich przedsiębiorstw
Premia technologiczna wyliczana będzie w oparciu o koszty kwalifikowane projektu.


NA co można przeznaczyć kredyt technologiczny?
Jakie mogą być koszty kwalifikowane projektu?
- Zakup lub wytworzenie środków trwałych, w tym koszty transportu, montażu i uruchomienia;
- Zakup nieruchomości zabudowanych i niezabudowanych (możliwe ograniczenia w odniesieniu
do wartości projektu); - Zakup robót i materiałów budowalnych w celu budowy, rozbudowy, adaptacji budynków, budowli lub ich części (możliwe ograniczenia w odniesieniu do wartości projektu);
- Zakup wartości niematerialnych i prawnych;
- Koszty związane z najmem lub dzierżawą gruntów, budynków i budowli lub ich części;
- Wydatki ponoszone na usługi doradcze;
- Koszty uzyskiwania patentów.
Jak uzyskać Kredyt technologiczny?
Beneficjentów programu wyłoni konkurs organizowany przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Aby przystąpić do konkursu należy złożyć odpowiedni wniosek w terminie od 23 marca do 31 maja 2023 roku.
Skontaktuj się naszymi dodardcami, którzy szczegółowo wytłumaczą procedurę uzyskania Kredytu technologicznego i doradzą jak najskuteczniej ubiegać się o dotację z promesą Nicolaus Banku.
